Customer Support Specialist

  • Brasov, Brasov, Romania
  • Full Time
  • Suport Tehnic
  • Entry Level

ROMARG cauta un reprezentant al serviciului de suport clienti care sa se alature departamentului Suport Tehnic de la sediul sau din Brasov.

Aceasta persoana va avea ca responsabilitati oferirea suportului tehnic de nivel 1 rezolvarea problemelor specifice cu care se confrunta clientii. Pregatirea profesionala continua respectiv gradul de satisfactie al clientilor sunt principala prioritate pentru fiecare Customer Support Specialist.

ROMARG a fost si este inca de la inceputuri o afacere de familie. Misiunea nostra este a fi exceptionali in hosting. Oamenii nostri sunt cei mai buni profesionisti din domeniu. Suntem Responsabili, Onesti, Meticulosi, Abili, Respectuosi si cel mai important Gazde bune.

Candidatul ideal este o persoana cu o mentalitate orientata spre a oferi ajutor, care isi propune sa ofere servicii de inalta calitate la fiecare interactiune pastrand permanent o atitudine pozitiva.

Responsabilitati:

  • Veti cunoaste la nivel de expert produsele si serviciile furnizate de noi;
  • Veti cunoaste la nivel de expert serviciul de inregistrare domenii web
  • Veti cunoaste la nivel de expert unelte de baza folosite de clientii ROMARG: aria de client, platforma cPanel/WHM, sistemele de backup, filtre anti spam/virus
  • Veti cunoaste la nivel de expert setarile specifice de configurare clienti email, ftp, inregistrari DNS
  • Veti cunoaste la nivel de expert configurarea/accesul la baze de date.
  • Veti cunoaste la nivel de expert uneltele de administrare serverelor virtuale/dedicate
  • Veti oferi asistenta clientilor nostri prin chat, telefon si email
  • Veti oferi consultanta cu privire la serviciile oferite de ROMARG: detalii oferte, explicarea sistemului de comanda, modalitati de plata, facturi, contracte
  • Veti obtine si pastra anual certificari specifice cPanel, Linux, retelistica
  • Veti respecta standardele si indicatorii de calitate stabiliti;

Cerinte:

  • Aveti minim 18 ani si sunteti absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat
  • Urmati sau ati absolvit o facultate cu profil tehnic
  • Stapaniti la nivel avansat, scris si vorbit, limba Romana
  • Stapaniti la nivel mediu/avansat, scris si vorbit, limba Engleza
  • Aveti abilitati in a gasi solutii la probleme pastrand tot timpul o atitudine pozitiva
  • Va organizati bine timpul si puteti prioritiza task-uri
  • Puteti sa sumarizati rapid un text sau o conversatie
  • Sunteti o persoana amabila, serviabila si respectuoasa

Programul de lucru este de 40 de ore pe saptamana, veti lucra in schimburi cate 8 ore pe zi.  Veti lucra 5 zile pe saptamana in schimburi programate din timp  de Luni pana Vineri intre orele 08:00 si 20:00 iar Sambata si Duminica intre orele 10:00 si 18:00.

Pachetul salarial cuprinde:

  • Salariu brut lunar, echivalentul in lei, intre 1309 si 2192 euro
  • Crestere anuala de 2% a salariului de baza sub forma unui spor de fidelitate
  • Crestere anuala de pana la 10% a salariului de baza sub forma unui spor de performanta in urma evaluarilor trimestriale.
  • Bonuri de masa
  • Bonuri cadou in valoare de 450 lei de Paste si Craciun
  • Bonuri cadou de ziua ta de nastere in valoare de 450 lei + zi libera platita
  • Puteti beneficia de abonament de sanatate la Medlife dupa perioada de proba, 90 de zile, in functie de performantele in activitate.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file