Consilier Servicii Clienti (Billing)

Brasov, Brasov, Romania
Full Time
Entry Level

ROMARG este in cautarea unui Specialist Suport Plati si Facturare dedicat, care va gestiona cu precizie toate operatiunile de facturare si va oferi suportul necesar pentru intrebarile legate de plati, facturi si contracte.

ROMARG este printre primele companii de gazduire web si inregistrare domenii din Romania. In peste 21 ani de activitate, am acumulat experienta necesara pentru a sustine astazi peste 167,000 de clientii din Romania, Europa si Statele Unite.

Responsabilitati:

  1. Veti asigura asistenta clientilor ROMARG prin telefon, chat si email (tickete suport).
  2. Procesarea cu acuratete si promptitudine a facturilor si a operatiunilor de plata.
  3. Rezolvarea prompta si eficienta a tuturor solicitarilor clientilor legate de facturare si plati.
  4. Mentinerea unor relatii bune cu clientii prin furnizarea de suport cu privire la toate aspectele de facturare si plati.
  5. Urmarirea si rezolvarea disputelor legate de facturi.

Calificari si competente:

  1. Diploma in Finante, Contabilitate sau un domeniu similar.
  2. Experienta anterioara intr-un rol similar, de preferinta in domeniul serviciilor pentru clienti.
  3. Excelente abilitati de comunicare, atât in limba româna, cât si in engleza.
  4. Atentie la detalii si abilitatea de a lucra cu exactitate si eficienta.
  5. Abilitati solide de rezolvare a problemelor si de gândire analitica.
  6. Experienta anterioara in departamentul plati in cadrul unei firme de hosting este un plus.

Cum veti lucra:

  1. Veti lucra exclusiv de la sediul ROMARG. Aceasta pozitie nu ofera optiune de lucru remote sau hibrid.
  2. Veti lucra in intervalul Luni - Vineri (intre orele 08:00 si 20:00) respectiv  Sambata - Duminica (intre orele 10:00 si 18:00).
  3. Programul de lucru este de 40 de ore pe saptamana, in schimburi de 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana.

Ce oferim noi:

  1. Un mediu de lucru dinamic si plin de provocari.
  2. Oportunitati de dezvoltare profesionala.
  3. Salariu brut lunar, echivalentul in lei, intre 1700 si 2700 euro.
  4. Salariul brut lunar este format astfel: componenta fixa 80% + componenta variabila 20%.
  5. Crestere anuala de 2% a salariului de baza sub forma unui spor de fidelitate.
  6. Bonus de performanta de pana la 10% a salariului de baza in urma evaluarilor semestriale.
  7. Bonuri de masa (35 lei per bucata).
  8. Bonusuri/bonuri cadou in valoare de minim 450 lei, de Paste si Craciun;
  9. Bonusuri/bonuri cadou de ziua ta de nastere in valoarea de 450 lei + zi libera platita;
  10. Abonament de sanatate la Medlife.

Echipa ROMARG este formata din persoane profesioniste, bine pregatite, care se dedica 100% clientilor. Ne bucuram sa avem printre noi colegi motivati si implicati care ne sunt alaturi de ani buni (chiar de peste 10 ani) si ne dorim sa primim si alti colegi noi care sa isi gaseasca locul potrivit in biroul nostru din Brasov.

Va recomandam sa raspundeti cu atentie intrebarilor - un formular de candidatura bine completat reprezinta primul pas in a fi selectat pentru interviul in persoana desfasurat la sediul nostru.

Veti primi toate detaliile necesare prin email.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file

Human Check*