Tehnician de suport

Brasov, Brasov, Romania
Full Time
Entry Level

ROMARG, principalul furnizor in domeniul serviciilor de hosting din Romania, este in cautarea unui Tehnician de suport pasionat si dedicat. Candidatul ideal va avea o inclinatie naturala spre rezolvarea problemelor si o dorinta de a ajuta clientii sa aiba cea mai buna experienta posibila.

ROMARG este printre primele companii de gazduire web si inregistrare domenii din Romania. In peste 22 ani de activitate, am acumulat experienta necesara pentru a sustine astazi peste 167,000 de clientii din Romania, Europa si Statele Unite.

Responsabilitati:

  1. Oferirea de suport tehnic pentru clientii nostri, ajutandu-i sa rezolve problemele de hosting.
  2. Suntem la dispozitia clienti telefonic, prin chat sau e-mail.
  3. Rezolvarea problemelor legate de livrarea e-mailurilor.
  4. Rezolvarea problemelor legate de cPanel.
  5. Rezolvarea problemelor legate de Wordpress, Magento, etc
  6. Monitorizarea si intretinerea serverelor si a infrastructurii de data center.
  7. Pregatirea rapoartelor cu privire la problemele tehnice si la felul in care au fost rezolvate.

Calificari si competente:

  1. Diploma in Informatica, Inginerie sau un domeniu similar.
  2. Cunostinte de baza in administrarea serverelor, configurare clientilor email, ftp sunt un plus.
  3. Abilitati solide de rezolvare a problemelor si de gandire analitica.
  4. Excelente abilitati de comunicare, atat in limba romana, cat si in engleza.
  5. Cunostinte de baza despre sistemele de operare specifice industriei de hosting, cum ar fi cPanel, Cloudlinux, Wordpress sunt un plus.
  6. Capacitatea de a lucra sub presiune atunci cand apar probleme pentru a duce la bun sfarsit treaba.
  7. Capacitatea de a face mai multe lucruri deodata este esentiala.

Cum veti lucra:

  1. Veti lucra exclusiv de la sediul ROMARG. Aceasta pozitie nu ofera optiune de lucru remote sau hibrid.
  2. Veti lucra in intervalul Luni - Vineri (intre orele 08:00 si 24:00) respectiv  Sambata - Duminica (intre orele 08:00 si 20:00).
  3. Programul de lucru este de 40 de ore pe saptamana, in schimburi de 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana.

Ce oferim noi:

  1. Un mediu de lucru dinamic si plin de provocari.
  2. Oportunitati excelente de invatare si dezvoltare profesionala.
  3. Salariu brut lunar, echivalentul in lei, intre 1900 si 2900 euro.
  4. Crestere anuala de 2% a salariului de baza sub forma unui spor de fidelitate.
  5. Bonus de performanta de pana la 10% a salariului de baza in urma evaluarilor semestriale.
  6. Bonuri de masa (35 lei per bucata).
  7. Bonusuri/bonuri cadou in valoare de minim 450 lei, de Paste si Craciun;
  8. Bonusuri/bonuri cadou de ziua ta de nastere in valoarea de 450 lei + zi libera platita;
  9. Abonament de sanatate la Medlife.

Daca sunteti pasionat de tehnologie si doriti sa va dezvoltati cariera intr-un mediu dinamic si de suport, va asteptam sa va alaturati echipei noastre!

Echipa ROMARG este formata din persoane profesioniste, bine pregatite, care se dedica 100% clientilor. Ne bucuram sa avem printre noi colegi motivati si implicati care ne sunt alaturi de ani buni (chiar de peste 10 ani) si ne dorim sa primim si alti colegi noi care sa isi gaseasca locul potrivit in biroul nostru din Brasov.

Va recomandam sa raspundeti cu atentie intrebarilor - un formular de candidatura bine completat reprezinta primul pas in a fi selectat pentru interviul in persoana desfasurat la sediul nostru.

Veti primi toate detaliile necesare prin email.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file

Human Check*